Mieszkania – stare, czy nowe budownictwo?

Mieszkania – stare, czy nowe budownictwo?

Kupno mieszkania, to inwestycja często na całe życie. Zanim wybierzemy nieruchomość, która stanie się naszym gniazdkiem, to najpierw trzeba określić jaki mamy budźet i na co nas faktycznie stać. Ceny czasami wiążą się również z decyzją jakie to będzie budownictwo stare, czy nowe. Jakie są główne różnice między tymi budynkami? Jakie udogodnienia znajdziemy przy zakupie nowych mieszkań, czego niekoniecznie możemy zaznać w starszych budynkach jeszcze z dwudziestego wieku?

Garaże
W starszych budynkach rzadko możemy znaleźć w pobliżu naszego mieszkania jakiś garaż. Zazwyczaj są to szeregowe maleńkie budynki z drewnianymi bramami położone w jakiejś odległości od bloku. Dla niektórych takie rozwiązanie jest odpowiednie, jednak jeśli się spieszymy codziennie rano do pracy i musimy pobiedz do naszego garażu, otworzyć bramę wyjechać, zamknąć bramę i dopiero jechać, to musimy policzyć przynajmniej 20 minut zanim wykonamy te wszystkie czynności i będziemy gotowi do jazdy. W nowszych inwestycjach garaże są budowane w formie hal, gdzie możesz wykupić swoje miejsce parkingowe. Hale znajdują się najczęściej w podziemnej kondygnacji, która jest połączona z kondygnacjami budynku windą i schodami. W ten sposób szybko dotrzesz do swojego samochodu i łatwo wyjedziesz z garażu. Również możesz mieć pewność, że zawsze będziesz miał swoje miejsce parkingowe i nie będziesz musiał toczyć o nie walki za każdym razem, gdy będziesz wracał do domu

Windy
W starszych blokach, sięgających do czwartego piętra zazwyczaj nie ma wind. Jest to często utrudnienie przy przeprowadzce i wnoszeniu mebli na przykład na czwarte piętro. Dodatkowo dla rodzin z dziećmi, również jest to obciążenie kiedy trzeba codziennie biegać z wózkiem w górę i w dół. W nowszych budynkach praktycznie wszędzie znajdują się windy, które będą udogodnieniem dla ciebie i twojej rodziny.

Balkony
Panuje moda na duże, przestronne tarasy w najnowszych inwestycjach. W budynkach sprzed roku 2000 balkony często są na tyle małe, że nie można nawet postawić stolika, przy którym możnaby zjeść obiad na świeżym powietrzu.

Ogródki
Często przy mieskzaniach parterowych w nowych inwestycjach jest miejsce zarezerwowane na małe ogródki przydomowe. W ten sposób można zadbać o rozwój swojego dziecka na świeżym powietrzu i zapewnić trochę zieleni dla pupila.

Ogrzewanie i sufity
Szczególnie w starych kamienicach, które przepełniają ulice centrum można spotkać się z dużymi rachunkami za ogrzewanie i nieporęcznymi wysokimi sufitami. Duże pokoje są trudne do ogrzania, a stare mury nie przyjają srogim zimom. W nowych mieszkaniach jest zapewnione centralne ogrzewanie, które ze spokojem zapeni ci ciepło zimą i pozwoli na utrzymanie niskich rachunków.

Nowe mieszkania często są inwestycjami, które znajdują się w pewnej odległości od centrum miasta. Ale są wyjatki. Nawet lokalizacja mieszkania wilda oferuje nowe budynki z masą takich udogodnień, więc nie musisz się przejmować, że chcąc kupić nowe lokum musisz szukać czegoś z dala od centrum.

Dodaj swoją odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eight + five =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>