Padana Casalgrande: gres czy mozaika, jaką podłogę wybrać?

Padana Casalgrande: gres czy mozaika, jaką podłogę wybrać?

Nie jest prawdą, że płytki podłogowe muszą zawsze wyglądać tak samo. Ostatnio znów modne stają się kolorowe mozaiki i gresy, które nadają każdemu wnętrzu oryginalnego charakteru. Idealnie dopełnią one zarówno klasyczne jak i rustykalne wnętrza zgodnie z naszym zamysłem. Mogą stać się jednym z elementów lub też wybić się na pierwszy plan.

Dostępne na rynku płytki kwasoodporne, płytki tarasowe, płytki przemysłowe, płytki łazienkowe Poznań, płytki podłogowe Poznań często dostępne są w dość klasycznych i standardowych aranżacjach. Na szczęście cora więcej firm, na przykładArgelith, Padana Casalgrande, Radaway Poznań, Floor Gres, Atlas Concorde, wznawia produkcję bardziej nieoczywistych płytek na przykład w egzotycznym, marokańskim stylu. Dla wielbicieli klasyki także mamy dobrą informację. – rustykalne płytki imitujące naturalne materiały, takie jak kamień czy drewno, także wracają do łask. Najczęściej materiałem tym jest gres, który świetnie imituje spękaną ceramikę czy stare drewno. Osobom ceniącym oryginalne rozwiązania polecane są mozaiki patchworkowe czy cementowe. Takie płytki mogą stać się spokojnie głównym elementem wystroju naszego wnętrza. Nie powinniśmy się bać łączenia różnych wzorów i faktur. Łączenie wielu kolorów może dać naprawdę ciekawy efekt w każdym pomieszczeniu – zarówno kuchni, jak i salonie. Jeżeli nasze mieszkanie jest małe, to za pomocą odpowiednio ułożonych płytek możemy spokojnie zaakcentować odpowiednie strefy w naszym mieszkaniu. Będą one bowiem wydzielały miejsce do nauki, czy relaksu w naturalny, nienachalny sposób.

Układając płytki warto skorzystać z dostępnych w sieci porad, na przykład tego, aby układać kolorowe płytki pośrodku, a jasne na zewnątrz. Jeżeli natomiast podobają ci się wzory geometryczne, to warto założyć je w kuchni, czy w salonie. Nadadzą one wnętrzu charakteru. Idealnie sprawdzą się w połączeniu z nowoczesnym wystrojem wnętrza. Z drugiej jednak strony w zestawieniu z drewnianymi elementami mogą stworzyć niesamowity klimat. Jeżeli jednak nie przepadasz za takimi połączeniami, to możesz na przykład wybrać jedynie płytki podłogowe imitujące drewno. Taka podłoga z pewnością tworzy w twoim domu niesamowity klimat nieporównywalny z niczym innym. Przytulną, ciepła atmosferę podkreśl dodatkowo za pomocą doboru odpowiednich mebli i dodatków. Takie wnętrze aż prosi się o przyciemnioną atmosferę i kominek, przy którym gromadziła się będzie cała wasza rodzina. Oczywiście płytki kwasoodporne, płytki tarasowe, płytki przemysłowe, płytki łazienkowe Poznań, płytki podłogowe Poznań występować mogą w innych konfiguracjach. Firmy Argelith, Casalgrande Padana, Radaway Poznań, Floor Gres, Atlas Concorde zaznaczają, że modne są ostatnio wzory bliskie sześciokątom. Płytki o takim wzorze nadają wnętrzu ciekawego charakteru i świetnie mogą łączyć klasykę z nowoczesnością. Jeżeli na dodatek zróżnicujemy je kolorystycznie, to z całą pewnością możemy liczyć na świetny efekt końcowy, który nada naszemu wnętrzu energii i dynamiki. Na podłogach taki wzór świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach nieregularnych o zaburzonych proporcjach.

alumex-logo

Dodaj swoją odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five + 7 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>